R4E225-AC15-18
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Part Number:
R4E225-AC15-18
Category:
AC Fans
Description:
FAN IMP MTRZD 225X63MM 115VAC
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Category :
AC Fans
Air Flow :
410.0 CFM (11.48m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Motorized Impellers
Features :
Ingress Protection :
Noise :
54.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
63.0W
Product Status :
Obsolete
RPM :
Size / Dimension :
Round - 225mm Dia
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
4 lbs (1.8 kg)
Width :
63.00mm