G2S085-AA03-01
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Part Number:
G2S085-AA03-01
Category:
AC Fans
Description:
FAN BLWR CENT 118X80MM 230VAC
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Category :
AC Fans
Air Flow :
26.5 CFM (0.742m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Blower, Centrifugal
Features :
Ingress Protection :
Noise :
38.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
23.00W
Product Status :
Obsolete
RPM :
Size / Dimension :
Rectangular - 118mm L x 117mm H (85mm Dia)
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
1.8 lbs (816.5 g)
Width :
80.00mm