D4E146-AA25-34
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Part Number:
D4E146-AA25-34
Category:
AC Fans
Description:
FAN BLWR CENT 206X270MM 115VAC
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Category :
AC Fans
Air Flow :
450.0 CFM (12.60m³/min)
Approval Agency :
CE, VDE
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Blower, Centrifugal
Features :
Ingress Protection :
Noise :
55.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
128W
Product Status :
Obsolete
RPM :
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 206mm L x 219mm H (146mm Dia)
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
7.7 lbs (3.5 kg)
Width :
270.0mm