R2E180-AU01-10
Part Number:
R2E180-AU01-10
Description:
MOTORIZED IMPELLER
Approval Agency :
CCC, CE
Features :
Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Operating Temperature :
212°F (100°C)
Power (Watts) :
85.0W
RPM :
2400 RPM
Size / Dimension :
Round - 180mm Dia
Static Pressure :
Termination :
3 Wire Leads with QC Receptacles
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
Width :
158.0mm