EE1G-115-180-05
Part Number:
EE1G-115-180-05
Description:
BLOWER
Air Flow :
350.0 CFM (9.80m³/min)
Features :
Capacitor
Ingress Protection :
Noise :
61.0dB(A)
Operating Temperature :
122°F (50°C)
Power (Watts) :
152W
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 260mm L x 292mm H
Static Pressure :
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
Width :
140.0mm