A2D250-AA02-47
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Part Number:
A2D250-AA02-47
Category:
AC Fans
Description:
FAN 250X82.5MM BALL 400VAC WIRE
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Category :
AC Fans
Air Flow :
Approval Agency :
CE
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial, 3 Phase
Features :
Dual Voltage
Ingress Protection :
IP44
Noise :
Operating Temperature :
-13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Power (Watts) :
160W
Product Status :
Active
RPM :
2950 RPM
Size / Dimension :
Round - 250mm Dia
Static Pressure :
1.204 in H2O (299.9 Pa)
Termination :
7 Wire Leads
Voltage - Rated :
230/400VAC
Weight :
4.8 lbs (2.2 kg)
Width :
82.50mm