EE1G-115-140-03
Part Number:
EE1G-115-140-03
Description:
BLOWER
Air Flow :
270.0 CFM (7.56m³/min)
Features :
Capacitor
Ingress Protection :
Noise :
64.0dB(A)
Operating Temperature :
122°F (50°C)
Power (Watts) :
195W
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 220mm L x 256.5mm H
Static Pressure :
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
Width :
130.0mm