D2E097-BE01-65
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Part Number:
D2E097-BE01-65
Category:
AC Fans
Description:
FAN BLWR CENT 162X180MM 230VAC
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Category :
AC Fans
Air Flow :
156.0 CFM (4.37m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Blower, Centrifugal
Features :
Ingress Protection :
Noise :
47.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
54.0W
Product Status :
Active
RPM :
Size / Dimension :
Rectangular - 162mm L x 165mm H (97mm Dia)
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
3.3 lbs (1.5 kg)
Width :
180.0mm