S2D200-BA02-01
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Part Number:
S2D200-BA02-01
Category:
AC Fans
Description:
AC AXIAL FAN
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Category :
AC Fans
Air Flow :
553.7 CFM (15.5m³/min)
Approval Agency :
CE
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Motorized Impellers
Features :
Ingress Protection :
IP44
Noise :
70.0dB(A)
Operating Temperature :
167°F (75°C)
Power (Watts) :
70.0W
Product Status :
Active
RPM :
3150 RPM
Size / Dimension :
Round - 200mm Dia
Static Pressure :
1.204 in H2O (299.9 Pa)
Termination :
7 Wire Leads
Voltage - Rated :
400VAC
Weight :
Width :
73.00mm