R4S190-AC02-10
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Part Number:
R4S190-AC02-10
Category:
AC Fans
Description:
AC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Category :
AC Fans
Air Flow :
230.0 CFM (6.44m³/min)
Approval Agency :
CSA, VDE, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Motorized Impellers
Features :
Ingress Protection :
Noise :
50.0dB(A)
Operating Temperature :
122°F (50°C)
Power (Watts) :
47W
Product Status :
Active
RPM :
Size / Dimension :
Round - 190mm Dia
Static Pressure :
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
Width :
68.60mm