15038PB-B4J-EA-00
Part Number:
15038PB-B4J-EA-00
Description:
FAN 150MM X 172MM X 38MM 240VAC
Air Flow :
102.3 CFM (2.86m³/min)
Noise :
38.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
18.00W
RPM :
1650 RPM
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Static Pressure :
0.243 in H2O (60.5 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
240VAC
Weight :
Width :
38.00mm