11938SB-B0N-JP-00
Part Number:
11938SB-B0N-JP-00
Description:
FAN 200VAC 119X38MM WR
Air Flow :
107.1 CFM (3.00m³/min)
Features :
Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
Noise :
44.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 149°F (-10 ~ 65°C)
Power (Watts) :
15.50W
RPM :
3100 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.400 in H2O (99.6 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
200VAC
Weight :
Width :
38.00mm