11938TB-B0N-JP-00
Manufacturer:
NMB
Part Number:
11938TB-B0N-JP-00
Category:
AC Fans
Description:
FAN 200VAC 119X38MM WR
Manufacturer :
NMB
Category :
AC Fans
Air Flow :
117.9 CFM (3.34m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
Noise :
50.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Power (Watts) :
17.00W
Product Status :
Active
RPM :
3100 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.400 in H2O (99.6 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
200VAC
Weight :
Width :
38.00mm