11925PB-B0L-AA-00
Manufacturer:
NMB
Part Number:
11925PB-B0L-AA-00
Category:
AC Fans
Description:
FAN 200VAC 119X25MM WR
Manufacturer :
NMB
Category :
AC Fans
Air Flow :
71.4 CFM (2.00m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
38.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
11.00W
Product Status :
Active
RPM :
2700 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.160 in H2O (39.8 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
200VAC
Weight :
Width :
25.00mm