OA172SAP-22-2TB1855
Manufacturer:
Orion Fans
Part Number:
OA172SAP-22-2TB1855
Category:
AC Fans
Description:
230VAC 172X150X51MM
Manufacturer :
Orion Fans
Category :
AC Fans
Air Flow :
160.0 CFM (4.48m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart, Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Noise :
48.0dB(A)
Operating Temperature :
-22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Power (Watts) :
32.00W
Product Status :
Active
RPM :
2400 RPM
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Static Pressure :
0.380 in H2O (94.6 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
Width :
51.00mm