UF92B12-BTLR
Part Number:
UF92B12-BTLR
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC TERM
Air Flow :
25.0 CFM (0.700m³/min)
Approval Agency :
CE, cUL, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Noise :
32.0dB(A)
Operating Temperature :
-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Power (Watts) :
11.00W
RPM :
2300 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.160 in H2O (39.8 Pa)
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
0.618 lb (280.32 g)
Width :
25.00mm