11938FB-A1N-EP-00
Part Number:
11938FB-A1N-EP-00
Description:
FAN 119MM X 38MM 115VAC TERMINAL
Air Flow :
110.0 CFM (3.08m³/min)
Features :
Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
Noise :
45.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
14.40W
RPM :
3100 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.370 in H2O (92.2 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
Width :
38.00mm