UF80A23-BTHR
Part Number:
UF80A23-BTHR
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC TERM
Air Flow :
30.0 CFM (0.840m³/min)
Noise :
36.0dB(A)
Operating Temperature :
-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Power (Watts) :
12.00W
RPM :
3000 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.220 in H2O (54.8 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
0.617 lb (279.87 g)
Width :
38.00mm