UF80A12-BWLR
Part Number:
UF80A12-BWLR
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE
Air Flow :
25.0 CFM (0.700m³/min)
Approval Agency :
CE, cUL, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Noise :
32.0dB(A)
Operating Temperature :
-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Power (Watts) :
9.00W
Product Status :
Active
RPM :
2400 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.160 in H2O (39.8 Pa)
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
0.617 lb (279.87 g)
Width :
38.00mm