UF80A02-BWHR
Manufacturer:
Mechatronics
Part Number:
UF80A02-BWHR
Category:
AC Fans
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 24VAC WIRE
Manufacturer :
Mechatronics
Category :
AC Fans
Air Flow :
Approval Agency :
CE
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
Operating Temperature :
-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VAC
Weight :
0.618 lb (280.32 g)
Width :
38.00mm