11938FB-B3J-AA-00
Part Number:
11938FB-B3J-AA-00
Description:
FAN 230VAC 119X38MM WR
Air Flow :
70.0 CFM (1.96m³/min)
Noise :
33.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
9.00W
RPM :
1900 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.120 in H2O (30.0 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
Width :
38.00mm