11938FB-A1M-EA-00
Part Number:
11938FB-A1M-EA-00
Description:
FAN 119MM X 38MM 115VAC TERMINAL
In Stock:
2
Air Flow :
100.0 CFM (2.80m³/min)
Noise :
42.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
14.00W
RPM :
2800 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.290 in H2O (72.2 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
Width :
38.00mm