11938MB-A1J-AA-00
Part Number:
11938MB-A1J-AA-00
Description:
FAN 119MM X 38MM 115VAC WIRE
In Stock:
20
Air Flow :
49.4 CFM (1.38m³/min)
Noise :
28.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
5.50W
RPM :
1450 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.070 in H2O (17.4 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
Width :
38.00mm