D2E097-BI56-A4
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Part Number:
D2E097-BI56-A4
Category:
AC Fans
Description:
FAN BLWR CENT 161X146MM 230VAC
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Category :
AC Fans
Air Flow :
Approval Agency :
CE
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Blower, Centrifugal
Features :
Ingress Protection :
IP20
Noise :
Operating Temperature :
-40 ~ 176°F (-40 ~ 80°C)
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Active
RPM :
1850 RPM
Size / Dimension :
Rectangular - 161mm L x 165mm H (97mm Dia)
Static Pressure :
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
3.3 lbs (1.5 kg)
Width :
146.0mm