R2E133-BH72-13
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Part Number:
R2E133-BH72-13
Category:
AC Fans
Description:
AC MOTORIZED IMPELLER
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Category :
AC Fans
Air Flow :
203.0 CFM (5.68m³/min)
Approval Agency :
CE, CSA, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Motorized Impellers
Features :
Ingress Protection :
Noise :
66.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
30.00W
Product Status :
Active
RPM :
Size / Dimension :
Round - 133mm Dia
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
1.5 lbs (680.4 g)
Width :
91.00mm