OA92EC-UR-1WBXC
Manufacturer:
Orion Fans
Part Number:
OA92EC-UR-1WBXC
Category:
AC Fans
Description:
EC FAN 92X25MM 85-265VAC 56CFM
In Stock:
3
Manufacturer :
Orion Fans
Category :
AC Fans
Air Flow :
56.0 CFM (1.57m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Dual Voltage, Electronic Commutation (EC)
Ingress Protection :
Noise :
35.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
4.00W
Product Status :
Active
RPM :
2600 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.160 in H2O (39.8 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
110/220VAC
Weight :
0.225 lb (102.06 g)
Width :
25.00mm