OA80AP-22-2WB
Part Number:
OA80AP-22-2WB
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC WIRE
In Stock:
10
Air Flow :
25.0 CFM (0.700m³/min)
Bearing Type :
Ball
Noise :
32.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Power (Watts) :
12.00W
RPM :
2400 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.160 in H2O (39.8 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
Width :
38.00mm