3115FS-12T-B20-A00
Manufacturer:
NMB
Part Number:
3115FS-12T-B20-A00
Category:
AC Fans
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC TERM
In Stock:
14
Manufacturer :
NMB
Category :
AC Fans
Air Flow :
27.0 CFM (0.756m³/min)
Approval Agency :
CE, CSA, TUV, UL, VDE
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
40.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
7.00W
Product Status :
Active
RPM :
2700 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.130 in H2O (32.5 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
0.74 lb (335.66 g)
Width :
38.00mm