OA172SAPL-22-1TB
Part Number:
OA172SAPL-22-1TB
Description:
FAN AXIAL 172X38.5MM 230VAC TERM
In Stock:
990
Air Flow :
228.0 CFM (6.38m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Features :
Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
Noise :
58.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Power (Watts) :
28.00W
RPM :
3400 RPM
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Static Pressure :
0.870 in H2O (216.7 Pa)
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
1.6 lbs (725.7 g)
Width :
38.50mm