SF11592A-1092HBT.GN
Part Number:
SF11592A-1092HBT.GN
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC TERM
In Stock:
11
Air Flow :
37.0 CFM (1.04m³/min)
Approval Agency :
CE, CUR, TUV, UL
Noise :
40.0dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
12.00W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
Square - 91.5mm L x 91.5mm H
Static Pressure :
0.190 in H2O (47.3 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
0.617 lb (280.00 g)
Width :
25.50mm