3115PS-12W-B20-A00
Part Number:
3115PS-12W-B20-A00
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE
In Stock:
63
Air Flow :
24.0 CFM (0.672m³/min)
Noise :
32.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
4.50W
Product Status :
Obsolete
RPM :
2300 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.120 in H2O (30.0 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
0.59 lb (267.62 g)
Width :
38.00mm