OA254EC-11-1TBXC
Part Number:
OA254EC-11-1TBXC
Description:
EC FAN 254X89MM 115VAC TERMINAL
In Stock:
7
Air Flow :
830.0 CFM (23.24m³/min)
Features :
Electronic Commutation (EC)
Ingress Protection :
Noise :
70.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Power (Watts) :
75.0W
RPM :
2750 RPM
Size / Dimension :
Round - 254mm Dia
Static Pressure :
1.200 in H2O (298.9 Pa)
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
4.6 lbs (2.1 kg)
Width :
89.00mm