UF92A12-BTHR-CC
Manufacturer:
Mechatronics
Part Number:
UF92A12-BTHR-CC
Category:
AC Fans
Description:
FAN AXIAL 92X38MM 115VAC TERM
In Stock:
44
Manufacturer :
Mechatronics
Category :
AC Fans
Air Flow :
46.0 CFM (1.29m³/min)
Approval Agency :
CE, cETL, ETL, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Conformal Coating
Ingress Protection :
Noise :
38.0dB(A)
Operating Temperature :
-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Power (Watts) :
12.00W
Product Status :
Active
RPM :
3300 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.320 in H2O (79.7 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
0.992 lb (449.96 g)
Width :
38.00mm