OA80AP-11-1WS
Manufacturer:
Orion Fans
Part Number:
OA80AP-11-1WS
Category:
AC Fans
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE
In Stock:
84
Manufacturer :
Orion Fans
Category :
AC Fans
Air Flow :
30.0 CFM (0.840m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Bearing Type :
Sleeve
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
36.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 122°F (-10 ~ 50°C)
Power (Watts) :
9.00W
Product Status :
Active
RPM :
3000 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.220 in H2O (54.8 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
Width :
38.00mm