R2S175-AB56-30
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Part Number:
R2S175-AB56-30
Category:
AC Fans
Description:
FAN IMP MTRZD 175X62MM 230VAC
In Stock:
19
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Category :
AC Fans
Air Flow :
253.0 CFM (7.08m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Motorized Impellers
Features :
Ingress Protection :
Noise :
54.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
60.0W
Product Status :
Active
RPM :
Size / Dimension :
Round - 175mm Dia
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
2 lbs (907.2 g)
Width :
62.00mm