OA254AN-11-3TB
Manufacturer:
Orion Fans
Part Number:
OA254AN-11-3TB
Category:
AC Fans
Description:
FAN AXIAL 254X89MM 115VAC TERM
In Stock:
6
Manufacturer :
Orion Fans
Category :
AC Fans
Air Flow :
320.0 CFM (8.96m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
Noise :
48.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Power (Watts) :
32.00W
Product Status :
Active
RPM :
1100 RPM
Size / Dimension :
Round - 254mm Dia
Static Pressure :
0.140 in H2O (34.9 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
5.4 lbs (2.4 kg)
Width :
89.00mm