SF11580AT-1082HSL.GN
Part Number:
SF11580AT-1082HSL.GN
Description:
FAN AXIAL 80X25.5MM 115VAC WIRE
In Stock:
68
Air Flow :
21.0 CFM (0.588m³/min)
Approval Agency :
CE, CUR, TUV, UL
Bearing Type :
Sleeve
Noise :
33.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
11.00W
Product Status :
Active
RPM :
2750 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.180 in H2O (44.8 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
0.573 lb (260.00 g)
Width :
25.50mm