FAA1-12025QBMW31
Manufacturer:
Qualtek Electronics Corp.
Part Number:
FAA1-12025QBMW31
Category:
AC Fans
Description:
FAN AXIAL 120X25MM 230VAC WIRE
In Stock:
59
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Category :
AC Fans
Air Flow :
71.0 CFM (1.99m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
44.1dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
20.70W
Product Status :
Active
RPM :
2300 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.156 in H2O (38.8 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
0.749 lb (339.74 g)
Width :
25.00mm