OA80AP-11-2TB
Manufacturer:
Orion Fans
Part Number:
OA80AP-11-2TB
Category:
AC Fans
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC TERM
In Stock:
35
Manufacturer :
Orion Fans
Category :
AC Fans
Air Flow :
25.0 CFM (0.700m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
32.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Power (Watts) :
9.00W
Product Status :
Active
RPM :
2400 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.160 in H2O (39.8 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
Width :
38.00mm