OA825AP-11-3WB
Manufacturer:
Orion Fans
Part Number:
OA825AP-11-3WB
Category:
AC Fans
Description:
FAN AXIAL 80X27MM 115VAC WIRE
In Stock:
46
Manufacturer :
Orion Fans
Category :
AC Fans
Air Flow :
16.0 CFM (0.448m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
19.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Power (Watts) :
4.00W
Product Status :
Active
RPM :
1900 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.110 in H2O (27.4 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
0.573 lb (259.91 g)
Width :
27.00mm