R4E250-AB01-25
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Part Number:
R4E250-AB01-25
Category:
AC Fans
Description:
FAN IMP MTRZD 250X99MM 230VAC
In Stock:
18
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Category :
AC Fans
Air Flow :
560.0 CFM (15.68m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Motorized Impellers
Features :
Ingress Protection :
IP44
Noise :
60.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
85.0W
Product Status :
Active
RPM :
Size / Dimension :
Round - 250mm Dia
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
5 lbs (2.3 kg)
Width :
99.00mm