R2E140-AS77-05
Part Number:
R2E140-AS77-05
Description:
AC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP
In Stock:
8
Approval Agency :
CCC, CE
Features :
Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
IP44
Noise :
Operating Temperature :
-13 ~ 86°F (-25 ~ 30°C)
Power (Watts) :
110W
RPM :
1400 RPM
Size / Dimension :
Round - 140mm Dia
Static Pressure :
Termination :
4 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
2.4 lbs (1.1 kg)
Width :
72.00mm