15038PB-A1L-GP-00
Part Number:
15038PB-A1L-GP-00
Description:
FAN 150MM X 172MM X 38MM 115VAC
In Stock:
30
Air Flow :
212.0 CFM (5.94m³/min)
Features :
Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
Noise :
56.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
32.00W
RPM :
3200 RPM
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Static Pressure :
0.865 in H2O (215.6 Pa)
Termination :
3 Terminals
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
Width :
38.00mm