LPT92A99-BWHR-2EM-EX
Part Number:
LPT92A99-BWHR-2EM-EX
Description:
EC FAN AXIAL 92X92X38MM 100-240V
In Stock:
28
Air Flow :
50.0 CFM (1.40m³/min)
Approval Agency :
ATEX
Features :
Auto Restart, Dual Voltage, Electronic Commutation (EC)
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Noise :
43.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
4.80W, 5.20W
RPM :
3850 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.330 in H2O (82.2 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115/230VAC
Weight :
Width :
38.00mm