FAD1-12032DHAW12
Part Number:
FAD1-12032DHAW12
Description:
FAN AXIAL 120X32.3MM 24VDC WIRE
Air Flow :
59.5 CFM (1.67m³/min)
Noise :
26.9dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
1.2 W
RPM :
1450 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.075 in H2O (18.6 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
0.469 lb (212.73 g)
Width :
32.30mm