FAD1-12032CHJW12
Part Number:
FAD1-12032CHJW12
Description:
FAN AXIAL 120X32.3MM 12VDC WIRE
Air Flow :
133.4 CFM (3.74m³/min)
Noise :
48.4dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
6.12 W
RPM :
3200 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.317 in H2O (78.9 Pa)
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.469 lb (212.73 g)
Width :
32.30mm