FAD1-12032CHLW12
Manufacturer:
Qualtek Electronics Corp.
Part Number:
FAD1-12032CHLW12
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 120X32.3MM 12VDC WIRE
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
83.0 CFM (2.32m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Bearing Type :
Hydrodynamic
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
36.2dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
2.28 W
Product Status :
Active
RPM :
2000 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.123 in H2O (30.6 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.469 lb (212.73 g)
Width :
32.30mm