FAD1-12025DHJW12
Part Number:
FAD1-12025DHJW12
Description:
FAN AXIAL 120X25.5MM 24VDC WIRE
Air Flow :
99.0 CFM (2.77m³/min)
Noise :
43.3dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
4.56 W
RPM :
2500 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.174 in H2O (43.3 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
0.344 lb (156.04 g)
Width :
25.50mm