FAD1-12025DHMW12
Part Number:
FAD1-12025DHMW12
Description:
FAN AXIAL 120X25.5MM 24VDC WIRE
Air Flow :
81.0 CFM (2.27m³/min)
Noise :
38.0dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
3.12 W
RPM :
2050 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.113 in H2O (28.1 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
0.344 lb (156.04 g)
Width :
25.50mm