FAD1-12025CHJW12
Manufacturer:
Qualtek Electronics Corp.
Part Number:
FAD1-12025CHJW12
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 120X25.5MM 12VDC WIRE
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
99.0 CFM (2.77m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Bearing Type :
Hydrodynamic
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
43.3dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
4.68 W
Product Status :
Active
RPM :
2500 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.174 in H2O (43.3 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.344 lb (156.04 g)
Width :
25.50mm